https://ru.buywatches.is rolex replica https://tr.buywatches.is/ fake rolex luxury replica watches gradewatches.com sellswatches.com replica richard mille https://www.perfectrichardmille.com/ Franck Muller replica watch

Pomieszczenie IOL: ta elastyczna opcja działa bardziej jak naturalny obiektyw i skupia się na więcej niż jednej odległości – Wedding Travel & Location

Pomieszczenie IOL: ta elastyczna opcja działa bardziej jak naturalny obiektyw i skupia się na więcej niż jednej odległości

Posted By: abhinay abhinay

About Pomieszczenie IOL: ta elastyczna opcja działa bardziej jak naturalny obiektyw i skupia się na więcej niż jednej odległości

Pomieszczenie IOL: ta elastyczna opcja działa bardziej jak naturalny obiektyw i skupia się na więcej niż jednej odległości

Jeśli odpowiesz twierdząco na dwa lub więcej z tych pytań, możesz być bardziej narażona na cukrzycę ciążową:

 • Masz nadwagę?
 • Czy byłeś powiązany z osobami, które chorują lub chorowały na cukrzycę?
 • Czy byłeś Latynosem / Latynosem, Afroamerykaninem, Indianinem, rdzennym mieszkańcem Alaski, Amerykaninem pochodzenia azjatyckiego lub mieszkańcem wysp Pacyfiku?
 • Czy miałeś więcej niż 25 lat?
 • Czy w poprzedniej ciąży wystąpiły u Ciebie którekolwiek z poniższych:
  • Cukrzyca ciężarnych
  • Urodzenie martwego dziecka lub poronienie
  • Duże dziecko (ważące dużo ponad 9 funtów)
 • Czy masz zespół policystycznych jajników (PCOS) lub inny stan zdrowia związany z problemami z insuliną?
 • Czy kiedykolwiek miałeś problemy z insuliną lub glukozą, takie jak na przykład insulinooporność, nietolerancja glukozy lub „stan przedcukrzycowy”?
 • Czy masz wysokie ciśnienie krwi, lub?

Jeśli Twój lekarz uzna, że ​​jesteś zagrożony, zrobi Ci test „prowokacyjny”. Wypijesz naprawdę słodki napój. Godzinę później otrzymasz pomiar poziomu cukru we krwi.

Jeśli wyniki okażą się większe niż 130 do 140 mg / dl, wrócisz do gabinetu lekarskiego następnego dnia, aby przeprowadzić bardziej złożony proces. Z pewnością nazywa się to 3-godzinnym testem tolerancji glukozy. Być może będziesz musiał przestrzegać pewnych wskazówek dietetycznych, takich jak post przez 8 do 12 godzin przed samym przystąpieniem do testu.

Kiedy masz, będziesz musiał zapłacić za skupienie się na tym, co jesz, więc kiedy. Twój lekarz lub dietetyk może udzielić ci szczegółowych porad na temat tego, ile musisz jeść, kiedy będziesz chciał sprawdzić.

Spożywaj trzy mniejsze posiłki i dwie lub trzy przekąski o porównywalnej porze każdego dnia.

40% z węglowodanów i 20% z białka. 50% węglowodanów wiąże się z węglowodanami złożonymi, bogatymi w błonnik, przy czym zawartość tłuszczu wynosi od 25% do 30%.

Staraj się codziennie o 20-35 gramów błonnika. Pożywienie, takie jak pieczywo pełnoziarniste, płatki zbożowe i makaron, brązowy lub dziki ryż, płatki owsiane oraz warzywa i owoce, pomogą ci się tam dostać.

Ogranicz swój całkowity tłuszcz do mniej niż 40% dziennych kalorii. stanowi mniej niż 10% całego spożywanego tłuszczu.

Jedz wiele produktów, aby mieć pewność, że masz wystarczającą ilość witamin i minerałów. Być może będziesz musiał wziąć dodatek, aby pokryć swoje bazy. Zapytaj swojego lekarza, czy uważa, że ​​musisz po prostu wziąć jeden.

Zjedz krakersy lub precle, zanim wstaniesz z łóżka. Kiedy spędzasz cały dzień, często jedz małe posiłki i unikaj tłustych, smażonych i tłustych potraw.

Jeśli tak, upewnij się, że masz plan do zarządzania. spowoduje spadek poziomu glukozy. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, jeśli nie jesteś pewien, jak postępować.https://yourpillstore.com/pl/reprostal-na-przerost-prostaty-cena-w-aptece-gdzie-kupic/

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do dnia 28 marca 2019 r

ŹRÓDŁA:

American Diabetes Association: „Gestational Diabetes” i „What is Gestational Diabetes?”

Agencja Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej: „Cukrzyca ciążowa: przewodnik dla kobiet w ciąży”.

American College of Nurse Midwives: „Cukrzyca ciążowa”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie kobiety w ciąży są poddawane badaniom przesiewowym przez cały okres ich trwania. Badanie można przeprowadzić na podstawie informacji o stanie zdrowia kobiety i zbadaniu poszczególnych czynników ryzyka, ale zaleca się również wykonanie doustnego testu tolerancji glukozy.

Doustny test tolerancji glukozy może być używany do wyświetlania w przypadku cukrzycy ciążowej. Cukrzyca ciążowa jest tak naprawdę specyficzna, która może rozwinąć się u niektórych kobiet w późnym okresie ciąży (zwykle po 24. tygodniu). Kobiety, u których wystąpiło to powikłanie, nie mają przed zajściem w ciążę.

Test jest zwykle wykonywany między 24 a 28 tygodniem ciąży. Jeśli chorowałaś wcześniej na cukrzycę ciążową lub jeśli Twój lekarz może być zaangażowany w ryzyko rozwoju ciąży, test można wykonać przed 13. tygodniem ciąży.

Doustny test tolerancji glukozy polega na szybkim wypiciu słodzonego płynu (zwanego Glucola), który zawiera 50g glukozy. Ciało szybko wchłania tę glukozę, powodując wzrost poziomu cukru we krwi w ciągu 30 do 60 minut. około 60 minut po wypiciu roztworu zostanie zbadana próbka z żyły w ramieniu. Badanie krwi mierzy, w jaki sposób roztwór glukozy został metabolizowany (przetworzony przez organizm ludzki).

Ilość 140mg / dl lub więcej rozpozna 80% kobiet z cukrzycą ciążową. Gdy ta wartość graniczna zostanie obniżona do 130 mg / dl, identyfikacja wzrasta do 90%. Jeśli poziom glukozy we krwi przekroczy 130 mg / dl, lekarz prawdopodobnie zaleci wykonanie kolejnego badania przesiewowego w kierunku cukrzycy, w którym przed badaniem należy pościć (nie jeść takich rzeczy). 

W tym drugim teście, zwanym 100-gramowym doustnym testem tolerancji glukozy, poziom glukozy we krwi zostanie sprawdzony cztery razy w ciągu trzech godzin po wypiciu słodzonego (można znaleźć wiele smaków) napoju przypominającego colę. Jeśli dwa z czterech badań krwi są nieregularne, uważa się, że masz cukrzycę ciążową.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do 27 lipca 2019 r

ŹRÓDŁA: Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych. American Diabetes Association. U.S. Preventive Services Task Force (USPSTF).

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

to wysoki poziom glukozy we krwi, który otrzymujesz tylko w ciąży. Słowo „ciążowy” oznacza czas, w którym dziecko rośnie w łonie matki. Około trzech do pięciu na 100 kobiet w ciąży ma tę chorobę. Otrzymasz go, mimo że nie miałeś go wcześniej.

Dobra kontrola jest niezbędna dla zdrowia Twojego i dziecka. Pierwszym niepewnym krokiem w radzeniu sobie z nim jest zrozumienie, co powoduje cukrzycę ciążową.

Kiedy jesz, organizm rozkłada węglowodany z pożywienia na cukier zwany glukozą. Cukier przyswaja twój krwiobieg. Stamtąd wędruje do komórek, aby zapewnić organizmowi energię. Organ zwany tym wytwarza hormon o nazwie, który pomaga przenieść cukier do komórek i obniżyć jego ilość.

W czasie ciąży łożysko – organ, który odżywia i dostarcza dziecku tlen – uwalnia hormony, które pomagają dziecku rosnąć. Niektóre z nich utrudniają twojemu organizmowi tworzenie lub wykorzystywanie. To się z pewnością nazywa.

Aby utrzymać stały poziom cukru we krwi, musisz zarabiać więcej – nawet trzy razy więcej niż zwykle. Jeśli nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości dodatkowej insuliny, poziom glukozy we krwi wzrośnie i zachorujesz na cukrzycę ciążową.

Możesz stać się bardziej podatny na zrozumienie tej choroby, jeśli:

 • byłaś przed zajściem w ciążę; dodatkowy ciężar utrudnia organizmowi wykorzystanie insuliny.
 • W czasie ciąży bardzo szybko przybędziesz na wadze
 • Masz rodzica, brata lub siostrę
 • Twoje poziomy glukozy są wysokie, chociaż niewystarczająco wysokie, aby można było zidentyfikować u Ciebie; to się z pewnością nazywa.
 • Miałaś cukrzycę ciążową w poprzedniej ciąży
 • masz więcej niż 25 lat
 • Zaproponowałaś narodziny dziecka ważącego dużo ponad 9 funtów
 • Miałeś dziecko, które urodziło się martwe
 • Masz stan zwany zespołem policystycznych jajników (PCOS)
 • Jesteś Afroamerykaninem, Indianinem, Latynosem lub mieszkańcem wysp Pacyfiku

https://yourpillstore.com/

Cukrzyca ciążowa zwykle zaczyna się na początku. Jeśli jednak masz jakieś czynniki ryzyka, Twój lekarz może zalecić wcześniejszy test glukozy pod koniec pierwszego trymestru. Powtarza się to ponownie między 24 a 28 miesiącem ciąży, a jeśli wynik testu jest negatywny, nie zostaniesz ponownie przetestowana. Na potrzeby testu specjalista laboratoryjny zawsze sprawdzi poziom glukozy we krwi, gdy pijesz słodki napój.

Skorzystaj z pomocy lekarza, aby zmniejszyć poziom cukru w ​​czasie ciąży. W zależności od wyników testu może to oznaczać zmiany diety lub leki. Za każdym razem, gdy kontrolujesz poziom glukozy we krwi, Twoje dziecko będzie mniej podatne na cukrzycę, urodzi się z większą niż normalnie wagą lub będzie miało inne schorzenia.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do 30 stycznia 2019 r

ŹRÓDŁA:

American Diabetes Association: „Co to jest cukrzyca ciążowa?”

Cleveland Clinic: „Cukrzyca ciążowa”.

National Diabetes Ideas Clearinghouse: „Co muszę wiedzieć o cukrzycy ciążowej”.

UCSD: „Cukier i przyprawa, chociaż niezbyt przyjemne: dokładnie z czego składa się GDM”.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Aż 9 na 100 kobiet w ciąży rozwinie stan zwany mellitus (GDM). Może to narazić Cię na niebezpieczeństwo z powodu problemów podczas i dostawy.

Kiedy jesteś w ciąży, twoje komórki stają się nieco bardziej odporne. Powoduje to wzrost ilości glukozy lub cukru w ​​twoim ciele. Dodatkowy cukier pomaga dziecku otworzyć więcej składników odżywczych.

Jeśli twoje komórki stają się zbyt oporne, a glukoza nie może do nich wejść, poziom glukozy we krwi staje się zbyt wysoki. Może to powodować problemy zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dorastającego dziecka.

Chociaż niektóre rzeczy oznaczają, że jest bardziej prawdopodobne, że je masz, możesz podjąć kroki, aby zmniejszyć ryzyko.

Nikt nie może bez wątpienia powiedzieć, kto będzie miał cukrzycę ciążową, Twoje szanse wzrosną, jeśli:

 • Są Latynosami, Afroamerykanami, rdzennymi Amerykanami, Azjatami lub mieszkańcami wysp Pacyfiku
 • Byliśmy przed ciążą
 • Miej członka rodziny z
 • Masz 25 lat lub więcej
 • Miałeś cukrzycę ciążową we wczesnym okresie ciąży
 • Miałeś duże dziecko (9 funtów lub więcej) lub być może poród martwy
 • Miałeś wcześniej nieregularne testy glukozy we krwi

porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, jakie jest prawdopodobieństwo, że to dostaniesz i jakie dokładnie objawy należy wziąć pod uwagę.

Twój lekarz lub dietetyk może pomóc Ci wybrać pokarmy, które zapewnią Ci zdrowy zakres. Mogą również poinformować Cię o idealnych porcjach i czasie posiłków.

Ogólnie rzecz biorąc, ogranicz słodycze i śledź, ile spożywasz pokarmów bogatych w węglowodany.

Włącz błonnik do swojej diety. Może to łatwo pochodzić z warzyw, owoców, pieczywa pełnoziarnistego, pełnoziarnistych krakersów i zbóż. W jednym z dużych badań przyjrzano się planom żywieniowym kobiet przed zajściem w ciążę. Każdy dzienny wzrost błonnika o 10 gramów opłacał ryzyko cukrzycy ciążowej o 26%. Oprócz tego, co jesz, przyjmowanie suplementów błonnika może być pomocne w osiągnięciu zapotrzebowania na błonnik. Skonsultuj się z lekarzem przed przyjęciem jakichkolwiek suplementów.

Twój poziom może dostarczyć lekarzowi kluczowych wskazówek dotyczących Twojego zdrowia, a doustny test tolerancji glukozy (OGTT) pokazuje, jak dobrze organizm radzi sobie z pożywieniem.

Może powiedzieć, czy jesteś w tym miejscu, czy też go masz. krótsza wersja OGTT sprawdza.

Zwykle kiedy jesz, rośnie. Twój, długi gruczoł głęboko w brzuchu, uwalnia hormon zwany. Pomoże przenieść się z twoich komórek do twoich komórek w celu uzyskania energii i magazynowania. Twój poziom glukozy we krwi wraca do normy.

Jeśli tak, twoje ciało źle się wykorzystuje. Glukoza gromadzi się w twoim. Ten nadmiar cukru może uszkodzić tętnice wokół ciała. może prowadzić do,, choroby i uszkodzeń.

Będziesz potrzebować doustnego testu tolerancji glukozy, jeśli:

 • Are lub
 • Miej bliskiego członka rodziny z
 • Mieć
 • Masz wysoki (rodzaj tłuszczu we krwi)
 • Mieć (co z kolei powoduje problemy z miesiączką)
 • Dostarczono, który ważył więcej niż 9 funtów
 • Miałem w przeszłości

Krótsza wersja tego testu jest wykonywana między 24 a 28 tygodniem ciąży, aby sprawdzić, czy masz cukrzycę ciążową. Nazywa się to doustnym testem prowokacyjnym.

Aby uzyskać dokładny wynik w OGTT, należy spożywać około 150 gramów węglowodanów dziennie przez 3 dni przed badaniem. Nie jedz ani nie pij czegoś takiego, chyba że około godziny 10 w nocy poprzedzającej.

Nie musisz wykonywać żadnych specjalnych przygotowań przed ciążowym testem obciążeniowym. Możesz jeść każdego ranka. Po prostu unikaj potraw zawierających dużo cukru, takich jak na przykład pączki lub sok pomarańczowy.

Otrzymasz OGTT w gabinecie lekarskim, ośrodku, szpitalu lub laboratorium. Oto dokładnie, co się dzieje:

 • Pielęgniarka lub lekarz pobierze próbkę krwi z żyły w ramieniu, aby sprawdzić początkowy poziom glukozy we krwi.
 • Następnie wypijesz mieszaninę rozpuszczonej glukozy.
 • 2 godziny później otrzymasz kolejny test glukozy we krwi.

W czasie ciąży test jest krótszy. Wypijesz słodki płyn. Następnie około 60 minut później będziesz mieć badanie krwi.

Dla osób z postacią zastrzyk dostarcza lekarstwo do tkanki podskórnej – tkanki w środku i masy mięśniowej. Tkanka podskórna (nazywana także tkanką „sub Q”) znajduje się w ludzkim ciele.

Podczas korzystania ze strzykawki postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami. Uwaga: niniejsze wytyczne nie są przeznaczone dla pacjentów korzystających ze wstrzykiwacza lub systemu do wstrzykiwań bez igły.

Wybierz czyste, suche miejsce pracy i zbierz następujące zapasy insuliny:

 • Butelka insuliny
 • Sterylna strzykawka insulinowa (przymocowana do igły) ze zdjętym opakowaniem
 • Dwie chusteczki nasączone alkoholem (lub waciki i butelka spirytusu)
 • Jeden pojemnik na zużyty sprzęt (taki jak twardy plastikowy lub metalowy pojemnik z przykręcaną lub szczelnie zabezpieczoną pokrywą lub być może komercyjny pojemnik na ostre przedmioty)

Umyj palce mydłem i ciepłą wodą i osusz je czystym ręcznikiem.

 • zdjąć plastikową nasadkę z butelki z insuliną.
 • Obróć butelkę z insuliną w środku palców dwa do trzech razy, aby wymieszać insulinę. Nie potrząsać butelką, ponieważ mogą się rozwinąć pęcherzyki powietrza i wpłynąć na ilość pobieranej insuliny.
 • Zetrzyj gumową część górnej części butelki z insuliną za pomocą wacika nasączonego alkoholem lub wacika.
 • Postaw butelkę z insuliną na płaskiej powierzchni roboczej.
 • Zdjąć nasadkę z igły.

Jeśli przepisano Ci dwa rodzaje insuliny, które mają być przyjmowane w tym samym czasie (dawka mieszana), przejdź do wskazówek w następnym obszarze.

 • Pobrać wymaganą ilość jednostek powietrza do strzykawki, odciągając tłok do tyłu. Będziesz chciał wciągnąć do strzykawki taką samą ilość powietrza, jak insulina, którą chcesz wstrzyknąć. Zawsze mierzyć od powierzchni tłoka.
 • Wprowadzić igłę do gumowego korka dołączonego do butelki z insuliną. Wcisnąć tłok całkowicie w dół, aby wstrzyknąć powietrze do butelki (umożliwia to łatwiejsze pobranie insuliny). Pozostaw igłę w butelce.
 • Odwrócić butelkę i strzykawkę do góry dnem. Upewnij się, że.
 • Odciągnij tłok z powrotem do wymaganej ilości jednostek (odmierz od powierzchni tłoka).
 • Sprawdź, czy w strzykawce nie ma pęcherzyków powietrza. Pęcherzyki powietrza w strzykawce prawdopodobnie nie zaszkodzą, jeśli zostaną wstrzyknięte, ale mogą zmniejszyć ilość insuliny w strzykawce. Aby pozbyć się pęcherzyków powietrza, należy postukać w strzykawkę, aby pęcherzyki powietrza uniosły się do góry i popchnąć tłok do góry, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Należy ponownie sprawdzić dawkę i w razie potrzeby dodać więcej insuliny do strzykawki.
 • Wyjąć igłę z butelki z insuliną. Ostrożnie załóż nasadkę na igłę.

Musisz zdrowo się odżywiać, kiedy masz. Nie oznacza to, że nie możesz cieszyć się smacznym jedzeniem, w tym kilkoma ulubionymi.

Dzięki temu organizm przestaje wytwarzać insulinę. Więc bierzesz codziennie albo przez zastrzyki, albo przez pompę. Kluczowe jest również śledzenie poziomu glukozy.

jest częścią obrazu. Dieta i ćwiczenia również odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu stabilnego poziomu glukozy. Za każdym razem, gdy dokonujesz zdrowych wyborów żywieniowych i jesz stałe ilości w ciągu dnia, może to korzystnie wpływać na kontrolę cukrów. Może również zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia problemów, takich jak, i.

Niektórzy specjaliści uważali, że istnieje „dieta cukrzycowa”. Uważali, że osoby z cukrzycą muszą zapobiegać spożywaniu wszystkich produktów spożywczych zawierających cukry lub zaprzestać spożywania określonych innych produktów spożywczych. Jednak gdy masz typ 1, możesz jeść dokładnie taką samą pożywną dietę, jak wszyscy inni.

Postępuj zgodnie z ogólnymi zaleceniami:

 • Jedz mniej niezdrowego tłuszczu. Ogranicz spożycie tłustych mięs, takich jak bekon i zwykła mielona wołowina, a także pełnotłustych produktów mlecznych, takich jak masło i masło. Niezdrowe tłuszcze zwiększają ryzyko chorób serca. W przypadku cukrzycy prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca jest wyższe niż przeciętne. Dokonuj rozsądnych wyborów żywieniowych, aby zmniejszyć to ryzyko.
 • Zdobądź wystarczającą ilość błonnika. Może pomóc kontrolować poziom glukozy we krwi. Otrzymasz błonnik z fasoli i. Staraj się spożywać 25-30 gramów dziennie.

 Te produkty spożywcze o wysokiej zawartości błonnika są zawsze lepszym wyborem niż węglowodany o niskiej zawartości błonnika, takie jak rafinowane „białe” ziarna i przetworzone słodycze.

Węglowodany są głównym źródłem energii dla organizmu. Otrzymujesz je z wielu produktów spożywczych, takich jak zboża (makaron, chleb, krakersy i ciastka), owoce i warzywa, produkty mleczne i cukry.

Węglowodany podnoszą cię szybciej niż jakakolwiek żywność. To, ile i jakiego rodzaju pokarmy węglowodanowe spożywasz, może wpływać na to, jak dobrze radzisz sobie z cukrzycą.

Liczenie węglowodanów pomaga kontrolować, ile węglowodanów jesz. Możesz skorzystać z pomocy swojego lekarza lub dietetyka, aby obliczyć, ile gramów węglowodanów potrzebujesz na każdy posiłek i przekąskę. Możesz skorzystać z aplikacji do zmiany żywności lub innego odniesienia, aby policzyć gramy węglowodanów w żywności.

Dobrze kontrolowane cukry pomagają dzieciom zwykle rosnąć i rozwijać się. Twój lekarz pomoże ci dokładnie określić, jakie poziomy są odpowiednie dla twojego syna lub córki, ponieważ cele zmieniają się wraz z wiekiem dzieci. Dokładnie testuj swoje dziecko kilka razy dziennie, aby zrozumieć, co musisz zrobić, aby go regulować.

Twój cel jest łatwy: osiągnij docelowy zasięg, gdy tak nie jest. Co dokładnie powoduje dobro i zło?

 • jedzenie
 • Wzrost i hormony
 • choroba
 • Stres wraz z innymi myślami

nikt nie oczekuje, że poziom glukozy u dorastającego dziecka będzie regularnie normalny. Kiedy więc Twoje dziecko osiągnie dojrzałość płciową, jego hormony mogą prowadzić do gwałtownych zmian cukrów.

Pamiętaj, liczby w liczniku nie są „dobre” ani „złe” – to tylko liczby. Dostarczają szczegółowych informacji o tym, jak dokładnie zachować zdrowie syna lub córki. Ponieważ Ty lub Twoje dziecko możecie nie zauważyć objawów, badania przesiewowe mogą być najłatwiejszym sposobem zapobiegania niebezpiecznie wysokim i niskim poziomom.

Pomóż dzieciom nauczyć się radzić sobie samodzielnie. Zachęcaj do dobrych nawyków. Chwal swoje dziecko, kiedy wykonuje testy, niezależnie od wyniku. Nie pozwól mu czuć się źle ani obwiniaj go, gdy jego poziomy są poza zakresem. Zaoferuj wsparcie, aby przywrócić go na właściwą drogę.

Dokumentacja medyczna WebMD sprawdzona do dnia 14 października 2020 r

ŹRÓDŁA:

Mensing, C. Poradnik edukacyjny dotyczący sztuki i nauki w zakresie samodzielnego zarządzania cukrzycą, Wydanie drugie, American Association of Diabetes Educators, 2011.

American Diabetes Association. „Standardy opieki zdrowotnej w cukrzycy – 2014 r.” Opieka diabetologiczna, Styczeń 2014.

Anne Peterka, MS, RD, LD, CDE, Children’s Healthcare of Atlanta.

Dzieci chore na cukrzycę: „Sugestie dotyczące opieki”.

JDRF: „Kontrola i zarządzanie”.

© 2020 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Posiadanie oznacza, że ​​twoje ciało nie wytwarza. Ten hormon przenosi cukier (glukozę) z krwiobiegu do komórek, gdzie jest używany jako energia.

Bez insuliny we krwi gromadzi się nadmierna ilość cukru. Może to spowodować uszkodzenie nerwów i tętnic, prowadząc do poważnych schorzeń.

Jeśli nie kontrolujesz cukrzycy i nie kontrolujesz poziomu glukozy we krwi, cały organizm ponosi koszty. Kilka z najczęstszych powikłań to:

 • (nefropatia)
 • Choroba układu nerwowego ()
 • Problemy ze stopami, w tym
 • Choroba oczu (retinopatia)
 • Infekcje skóry
 • (obrzęk i choroba)

Nie możesz całkowicie wyeliminować swojego prawdopodobieństwa wystąpienia tych schorzeń, ale możesz je zmniejszyć.

Wysoki poziom glukozy może spowodować poważne szkody dla organizmu. Właśnie dlatego ważne jest, aby codziennie kontrolować swoje liczby. 

Zapytaj swojego lekarza o wykonanie testu A1c. To śledzi twoją średnią w okresie kilku miesięcy. Zapewnia lepszy problem dotyczący tego, jak dobrze radzisz sobie z cukrzycą.

Prawdopodobieństwo wystąpienia udaru lub udaru jest większe niż u osób bez cukrzycy, ale możesz zmniejszyć to ryzyko. 

Utrzymuj swój i zdrowy zakres. Wysokie liczby obu są typowe dla cukrzycy, więc pamiętaj, aby je sprawdzić.

Dokonuj przemyślanych wyborów żywieniowych, aby pomóc kontrolować poziom glukozy i zachować zdrowe serce i nerki. Uzupełnij produkty, błonnik i dobre tłuszcze. Unikaj pokarmów bogatych w tłuszcze nasycone, cholesterol i sód.

Ćwiczenia mogą obniżyć poziom glukozy we krwi i zmniejszyć ryzyko wielu rodzajów problemów, takich jak choroby serca i udar. Jest również świetny dla krwi i cholesterolu. 

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, zanim zaczniesz. Mogą ostrzegać przed niektórymi treningami z ruchami o dużej mocy i podnoszeniem ciężarów. Mogą one zwiększyć poziom glukozy we krwi.

Wiele narzędzi i wskazówek może pomóc w kontrolowaniu cukrzycy typu 1. Ale pozostawiony bez kontroli może wpłynąć na kilka narządów, a także na mózg. Duże skoki i spadki poziomu glukozy są związane z depresją, skróceniem czasu skupienia i spowolnionym czasem reakcji, zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Specjaliści muszą przeprowadzić więcej badań, aby precyzyjnie określić krótko- i długoterminowe skutki cukrzycy w mózgu – mają jednak nadzieję, że znajdą sposoby zapobiegania, a nawet odwracania uszkodzeń.

Badanie z 2014 roku opublikowane przez American Diabetes Association sugeruje, że naprawdę wysoki poziom glukozy we krwi (hiperglikemia) może spowolnić wzrost mózgu, ponieważ się rozwija. To samo dotyczy sytuacji, gdy poziom dziecka znacznie się podnosi i obniża.

Skany mózgu pokazują różnice między dzieckiem z cukrzycą a dzieckiem bez. Mimo to badacze nie stwierdzili żadnych większych różnic w ich IQ, nastroju, zachowaniu oraz umiejętnościach uczenia się i pamięci. Nadal nie wiadomo, czy choroba może wpływać na takie rzeczy, jak ruchy mięśni i szybkość przetwarzania informacji.

Dorośli, którzy przez długi czas mieli typ 1, mają wolniejsze reakcje fizyczne i psychiczne. Naukowcy twierdzą, że problem nie wpływa na umiejętności uczenia się i myślenia. Ale może to mieć wpływ na pamięć i koncentrację.

Typ 1, podobnie jak typ 2, wiąże się z wyższym wskaźnikiem depresji. Winny jest wysoki poziom glukozy i stres związany z budową długotrwałej choroby.

Najbardziej użyteczną obroną jest kontrolowanie poziomu glukozy we krwi, zdrowa dieta i przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza.  

Im dłużej twoje poziomy pozostają naprawdę wysokie lub niskie lub przechodzą do skrajności, tym bardziej prawdopodobne jest, że twój mózg zostanie dotknięty. Ciągłe monitory glukozy są naprawdę świetnym narzędziem, biorąc pod uwagę, że mierzą poziom glukozy we krwi co pięć minut.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone przez 4 maja 2019 r

ŹRÓDŁA:

Diapedia: „Funkcje poznawcze w cukrzycy”.

Brands, A. Diabetes Care, kwiecień 2015.

Joslin Diabetes Center: „Czy niski poziom glukozy we krwi (hipoglikemia) jest niebezpieczny?”

Digitale, E. Zakres Stanford Medicine, 11 grudnia 2014 r.

Informacja prasowa, EurekAlert!

Seaqusit, E. Cukrzyca, styczeń 2010.

American Family Physician: „Diabetic Ketoacidosis”.

National Institutes of Health: „Przewlekły wysoki poziom glukozy we krwi może być szkodliwy dla rozwijającego się mózgu małych dzieci”.

Cameron, FJ i in. Opieka diabetologiczna, Czerwiec 2014.

Harvard Health School: „Diabetes and Depression”.

Musen, G. Cukrzyca, Luty 2006.

American Diabetes Association.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nigdy nie lubiłeś strzelać. Pozwalają ci się niepokoić. Sam widok igły wystarczy, abyś mógł się skręcić.

Jeśli którykolwiek z tych opisów cię opisuje, powiedziano ci, że będziesz musiał zacząć robić sobie strzały, może napełnić cię strachem.

Niezależnie od tego, czy będziesz chciał zaoferować sobie insulinę, czy inny lek, wstrzyknięcie sobie jest prawdopodobnie o wiele łatwiejsze niż myślisz. To prawie na pewno mniej bolesne. Marlene Bedrich, RN, koordynatorka programu w Diabetes Teaching Center w UCSF, twierdzi, że jej rodzice dają sobie pierwsze zastrzyki w pracy – po odbyciu szkolenia.

„Dziewięćdziesiąt dziewięć procent osób powie, że to wcale nie zaszkodziło” – mówi Bedrich.

Joni Pagenkemper, kierownik edukacji diabetologicznej w Nebraska Medicine, zgadza się, że dla wielu obawy przesłaniają rzeczywistość.

„Dostają w głowie obraz długiej, zepsutej igły” – mówi Pagenkemper. Szybko dodaje: „Nie ma się czego bać”.

Jeśli boisz się strzałów, masz niezłe towarzystwo. Badania sugerują, że 22% z nas tak bardzo się ich boi.

Nawet jeśli nie masz głowy, aby dostać zastrzyk od innej osoby, danie sobie jednego może wywołać niepokój. Często dotyczy to igieł, a także obawy, czy możesz zaoferować sobie właściwą drogę.

Istnieją sposoby na stworzenie własnego zastrzyku tak przyjemnego, jak to tylko możliwe:

 • Jeśli możesz, upewnij się, że lek osiągnął temperaturę pokojową.
 • Poczekaj, aż alkohol, którego użyłeś do mycia miejsca, w którym zamierzasz wstrzyknąć, wyschnie.
 • Zawsze używaj nowej igły.
 • Usunąć pęcherzyki powietrza ze strzykawki.
 • Upewnij się, że igła jest ustawiona prawidłowo, wchodząc i zwalniając.
 • Szybko wbij igłę.

Prawda dla chorych na cukrzycę jest mniej onieśmielająca niż jeszcze kilka lat temu.

Prawdopodobnie będziesz używać wstrzykiwaczy z insuliną zamiast strzykawek i fiolek. Długopisy mają igły, które są mniej niż połowa tych używanych do takich rzeczy, jak szczepionki przeciw grypie. Są też cieńsze.

W Nebraska Medicine Pagenkemper twierdzi, że ludzie mogą ćwiczyć zakładanie gumowego manekina, zanim sami go sprawdzą.

(RP) to tak naprawdę określenie wielu chorób, które mogą powodować utratę wzroku. Ich wspólnym czynnikiem jest zabarwienie, które lekarz widzi, gdy omawia twoją siatkówkę – wiązkę tkanki z tyłu oka. Kiedy masz RP, komórki w siatkówce zwane fotoreceptorami nie działają tak, jak powinny iz biegiem czasu tracisz wzrok.

To rzadkie zaburzenie, które przechodzi z rodzica na dziecko. Ma go tylko jedna na 4000 osób. Około 50% większości osób z RP ma członka rodziny, który również je oferuje.

Siatkówka ma dwa rodzaje komórek zbierających światło: pręciki i czopki. Pręciki pozostają zewnętrznym pierścieniem związanym z siatkówką i są aktywne w słabym świetle. Większość typów barwnikowego zwyrodnienia siatkówki najpierw dotyka pręcików. Twoja zdolność widzenia z boku – – znika.

Czopki znajdują się głównie w środku siatkówki. Pomagają zobaczyć kolor i głębię. Kiedy RP na nie wpływa, powoli tracisz centralne widzenie, a także zdolność widzenia kolorów.

Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki często zaczyna się w dzieciństwie. Ale dokładnie, kiedy się zaczyna i jak szybko się pogarsza, zależy od osoby. Większość ludzi z RP traci dużo wzroku we wczesnej dorosłości. Wtedy zwykle w wieku 40 lat.

Ponieważ pręciki są często dotknięte jako pierwsze, pierwszym objawem, jaki można zauważyć, jest fakt, że pełne dostosowanie się do ciemności zajmuje więcej czasu (tzw. Na przykład możesz to zobaczyć, gdy przechodzisz od jasnego słońca do słabo oświetlonego teatru. Możesz potykać się o obiekty w nocy lub nie mieć możliwości jazdy w nocy.

Możesz stracić widzenie peryferyjne w tym samym czasie lub zaraz po tym, jak pogorszy się widzenie w nocy. Możesz znaleźć „tunel”, co oznacza, że ​​nie możesz zobaczyć przedmiotów z boku bez odwrócenia głowy.

Na późniejszych etapach może to wpłynąć na twoje czopki. Co utrudni ci pracę nad detalami i możesz mieć kolory. Jest to rzadkie, ale czasami szyszki giną jako pierwsze.

Prawdopodobnie jasne światło będzie dla Ciebie niewygodne – wskazówka, którą może wskazać Twój lekarz. Możesz także zacząć widzieć błyski światła, które migoczą lub migoczą. Nazywa się to z pewnością fotopsją.

Jeśli twoje dziecko zostało niedawno zidentyfikowane jako posiadające, twoja rodzina będzie miała krzywą uczenia się, gdy otrzymasz zasłonę dobrej opieki i nowej rutyny.

Twoje życie może się zmienić, ale z czasem poczujesz się bardziej komfortowo w tej „nowej normalności”.

Wprowadzając zmiany, możesz cieszyć się świadomością, że nie musi to ograniczać Twojego dziecka. „Dzieci mogą robić wszystko, co potrafią inne dzieci” – stwierdza Andrea Petersen Hulke z Research Foundation.

Szpitale oferują kursy edukacyjne, które mogą zapewnić Twojej rodzinie i opiekunom wgląd, który jest naprawdę potrzebny, aby pomóc w radzeniu sobie z tą nową sytuacją.

Główną zmianą jest zrozumienie, jak często sprawdzać i dostosowywać poziom cukru we krwi (nazywany również „poziomem cukru we krwi”). Może wymagać sprawdzania od 10 do 12 razy dziennie. To, ile potrzebuje twój syn lub córka, będzie zależeć od pory posiłków, rodzaju spożywanego jedzenia i poziomu jej aktywności.

Potrzeba trochę umiejętności matematycznych, aby utrzymać się w zdrowym zakresie. Jednak z praktyką będzie to łatwiejsze. Nawet jeśli popełnisz błąd, gdy poznasz zewnętrzne objawy tego, jak Twoje dziecko reaguje, gdy jego poziom jest zbyt niski lub wysoki, zrozumiesz, jak to naprawić.

„Na początku matematyka okazała się dziwaczna, ale znajdziesz tak wiele narzędzi, które mogą Ci pomóc” – mówi Lisa Sterling, która odkryła, że ​​jej córka (obecnie 17-letnia) miała typ 1, kiedy skończyła na 11. web trackery pomogą Ci być na bieżąco.

można podać za pomocą zastrzyków (strzykawki lub pióra) lub pompki. Lekarze często rozpoczynają od zastrzyków, podczas gdy rodziny uczą się podstaw. Pompa to tak naprawdę mały komputer, który zapewnia stałą dawkę. Niemniej jednak nadal musisz śledzić, aby pompa działała prawidłowo. Ty, Twój lekarz i dziecko wspólnie zdecydujecie, z jakiego urządzenia powinien korzystać Państwa syn lub córka.

„Celem jest otoczenie życia dziecka”, a nie inne – stwierdza dr Jane Chiang, zrzeszona w American Diabetes Association.

Poziom glukozy u dzieci – szczególnie gdy są małe – może być wszędzie. Nikt nie oczekuje, że będą przez cały czas idealne.

Twój cel jest łatwy: osiągnij docelowy zakres, gdy tak nie jest, ponieważ ludzkie ciało twojego syna lub córki nie może. Przetestuj go kilka razy dziennie, aby zrozumieć, co musisz zrobić, aby go regulować.

Co może powodować wzloty i upadki?

 • jedzenie
 • Wzrost
 • Choroba
 • Stres wraz z innymi myślami

Pamiętaj, liczby w liczniku nie są „dobre” ani „złe” – to tylko liczby. Dostarczają również szczegółowych informacji o tym, jak dokładnie zachować zdrowie i radość syna lub córki w dzień i w nocy.

Testowanie może być najłatwiejszym sposobem uniknięcia niebezpiecznie wysokich i niskich poziomów. Możesz nie zauważyć objawów, a Twoje dziecko może nie być w stanie wyjaśnić, co się dzieje. Jeśli nie może jeszcze mówić, z pewnością nie da ci znać, że czuje się zabawnie.

Gdy Twój syn lub córka dorośnie, jego cele mogą się zmienić. Twój lekarz pomoże Ci dokładnie określić, jakie poziomy są odpowiednie dla Twojego syna lub córki.

Dokumentacja medyczna WebMD sprawdzona do dnia 14 października 2020 r

ŹRÓDŁA:

Mensing, C. Art and Science of Diabetes Self-Management Education Desk Reference, 2nd Ed., American Association of Diabetes Educators, 2011.

American Diabetes Association. „Standardy opieki zdrowotnej w cukrzycy – 2014 r.” Opieka diabetologiczna, Styczeń 2014.

Anne Peterka, MS, RD, LD, CDE, Children’s Healthcare of Atlanta.

Dzieci chore na cukrzycę: „Sugestie dotyczące opieki”.

Chase, H. Understanding Diabetes, wydanie 12, Fundacja Child Diabetes Foundation, 2011.

© 2020 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Implant soczewki wewnątrzgałkowej jest zdecydowanie sztuczną wymianą soczewki. To część operacji do naprawy.

Każdy zawiera soczewkę – okienko wykonane z czystego białka i wody, które znajduje się za źrenicą. Soczewka skupia światło na siatkówce, które przesyła je do Ciebie.

Wraz z wiekiem białka zmieniają się, a obszary soczewki stają się mętne. Jest to z pewnością znane jako zaćma. Może to spowodować rozmycie rzeczy lub nadać im brązowawy odcień.

naprawdę są głównym powodem ślepoty, szczególnie u seniorów. Ale można je skorygować operacyjnie – proces, który w Stanach Zjednoczonych wykonuje się ponad 2 miliony razy w roku.

Implant soczewki wewnątrzgałkowej, czyli IOL, składa się z określonego tworzywa sztucznego i ma rozmiar jednej trzeciej centa. Istnieje wiele różnych rodzajów:

Jednoogniskowa soczewka IOL: jest to właściwie najbardziej typowa. W przeciwieństwie do Twojej naturalnej soczewki, która może się rozciągać lub zginać, aby pomóc Ci skupić się, implant ten pozostaje skupiony w jednej stałej odległości. Jeśli twój skupia się daleko, możesz widzieć rzeczy daleko, ale potrzebujesz okularów, aby widzieć lub widzieć z bliska.

Implant wieloogniskowy: Podobnie jak okulary z soczewkami dwuogniskowymi lub progresywnymi, ta soczewka ma obszary, które pomagają w istnieniu rzeczy w różnych odległościach. Może minąć wiele miesięcy, zanim przystosujesz się do tego, by wyglądać naturalnie. Czasami może powodować więcej aureoli lub odblasków wokół świateł niż soczewka jednoogniskowa. 

Pomieszczenie IOL: ta elastyczna opcja działa bardziej jak naturalny obiektyw i skupia się na więcej niż jednej odległości. To z pewnością sprawia, że ​​jesteś mniej skłonny do używania okularów do czytania.

Each of the steel parts within the link as well as wire crate tend to be minimize coming from strong components of metal and then carefully shaped, montblanc reproduction timepieces along with polished by hand : a job which takes 3 weeks per tourbillon and also calls for standards involving quality which simply a number of grasp watchmakers have the capability. The metal tourbillon bridge is often a smaller work of genius on its own and also takes are 2 horizontally, the overlap golf figures associated with 8, that are additionally symbols of infinity.The actual tourbillon centers on its axis when a second; like the harmony, this consists 89 particular person parts and also weighs One particular.010 gary. The tourbillon parrot cage, which patek philippe replica measures Eighteen.Some millimeters in diameter, contains a big stability which has a height associated with Fourteen.5 millimeters; it features a substantial moment associated with inertia involving 59 mgcm2 and the traditional rate of recurrence of two.Your five Hertz (18 500 bph). Specifically significant will be the 3 portable having to pay weights with the Minerva arrow, which is often forced back and forth around the curved arc of the tourbillon crate to get best balance.